Przychodnia FRONTIDA
ul. Opolska 188, 52-014 Wrocław
tel.: +48 884 882 221
kontakt@przychodniafrontida.pl

O NAS
Jak dojechać?
Galeria
Nasz personel
ŚWIADCZENIA POZ (NFZ)
Złóż deklarację
Punkt pobrań
Badanie USG
Badanie RTG
Transport medyczny
Nocna Pomoc Lekarska
Teleplatforma Pierwszego Kontaktu
MEDYCYNA PRACY
FIZJOTERAPIA
NEONATOLOGIA
NEUROLOGOPEDA
CENNIK
KONTAKT
@przychodniafrontida
Przychodnia Frontida

MATERIAŁY DLA PACJENTÓW

ŻYWIENIE NIEMOWLĄT ORAZ MAŁYCH DZIECI

Poradnik żywienia niemowląt. Krok po kroku od narodzin do pierwszych urodzin
""Poradnik żywienia niemowląt. Krok po kroku od narodzin do pierwszych urodzin" napisali pediatrzy i dietetycy, najwybitniejsi polscy eksperci w dziedzinie żywienia dzieci. Wydane II uzupełnione powstało na podstawie aktualnych zaleceń żywieniowych dla niemowląt oraz wyników najnowszych badań naukowych. (...) Poradnik powstał z myślą o rodzicach, przyszłych rodzicach i opiekunach najmłodszych dzieci, którzy czują się zagubieniu w gąszczu sprzecznych rad i informacji płynących od krewnych, znajomych oraz z Internetu. W przystępny sposób rzetelnie przekazuje aktualną wiedzę o prawidłowym żywieniu dzieci do ukończenia 1. roku życia. Zawiera wiele praktycznych wskazówek oraz przykładowe jadłospisy."
Źródło opisu: https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/zywienie/110020,jak-zywic-niemowleta-i-nie-zwariowac-pobierz-bezplatny-pdf-z-poradnikiem

Link do Poradnika: link

SZCZEPIENIA

Portal Szczepienia.info: https://szczepienia.pzh.gov.pl

Kalendarz szczepień 2022

KODEKS WALKI Z RAKIEM

Choroby układu krążenia oraz nowotwory złośliwe stanowią narastający problem zdrowotny, społeczny oraz ekonomiczny, bowiem te pierwsze są wiodącą przyczyną zgonów w Polsce oraz w Europie, a według danych Krajowego Rejestru Nowotworów (KRN) nowotwory złośliwe znajdują się na drugim miejscu wśród przyczyn zgonów w Polsce. Niezbędne są zatem wszelkie działania ukierunkowanie na promocję zdrowia oraz profilaktykę kardiologiczną oraz onkologiczną. W tym celu powstał m.in. Europejski Kodeks Walki z Rakiem, który składa się z 12 zaleceń i jest gotową instrukcją podpowiadającą jak ograniczyć ryzyko zachorowania na chorobę nowotworową, a także w jaki sposób zachować zdrowie oraz poprawić jego stan poprzez proste, codzienne działania. Wszystkie informacje w nim zawarte opierają się na dowodach naukowych – są pewne, rzetelne i sprawdzone. Stosowanie się do zaleceń Kodeksu jednocześnie stanowi ważny element profilaktyki kardiologicznej i pozwala obniżyć ryzyko wystąpienia takich schorzeń jak zawał serca czy udar mózgu oraz cukrzycy.
Link do broszury informacyjnej: LINK

Więcej informacji znajdą Państwo w opracowaniu Stowarzyszenia Europejskich Lig Walki z Rakiem (ECL): https://tiny.pl/cgq9s.